קורסים לחברות וארגונים

תוכנית פל"א

תוכנית פל"א (פעילות למניעת אלימות) מבוססת על רפלקסים של הגנה עצמית שהם המהות של כל התוכניות המוצעות באמצעות קרב מגע ישראל. זהו רעיון חדשני בתפיסתו שנבנה על ידי גראנד מאסטר (דר') דרור שלום אשר מבוסס על פיתוח ושכלול הרפלקסים הטבעיים של הגוף כך שניתן יהיה לסמוך עליהם במהלך עימות. לכל אדם יש רפלקסים טבעיים ללא קשר לגילו או לרמת הכושר הגופני שלו וכל אחד מגיב ללחץ בצורה שונה. שיטה זו מלמדת אנשים להכיר את התגובות הטבעיות הללו, לרתום אותן ולהשתמש בהן להגנה עצמית.

שיטה זו אינה מחייבת את התלמידים לקיים אימונים גופניים קפדניים או לשמור על מנטליות קרבית, אך היא כן מלמדת אנשים להיות טובים יותר בטיפוח הרפלקסים הטבעיים שלהם, מה שבסופו של דבר מעודד תרגילי כושר וקואורדינציה טובים יותר שיאפשרו לגופכם לתפקד בזמן הצורך. השיטה בנויה על תכנית לימודים אפקטיבית המאפשרת לנו ליצור יכולות ייחודיות וחדשניות מותאמות למגוון רחב של סביבות קהילתיות ומתן מענה להגברת הביטחון.

תוכנית למוסדות חינוך

תוכנית פל"א במתקני חינוך כהגנה עצמית (SDR) היא תוכנית הגנה עצמית מקיפה המבקשת לפתח ביטחון ומודעות עצמית בקרב בני נוער תוך עידוד הרגלי כושר טובים לחיים.

סקירה כוללת

התכנית( "SDR" )הינה תוכנית לימודים ייחודית להגנה עצמית שתוכננה במיוחד עבור תלמידים ובני נוער בגילאי יסודי עד תיכון. התוכנית משלבת טכניקות הגנה עצמית אשר יחד מהוות בסיס חזק להגברת הביטחון. מרכיב העשרה זה מתמקד בטיפוח חשיבה ורפלקסים שלנו ומתוך סבלנות וכבוד לאחרים.

התוכנית מותאמת לספק אלמנט של ערכים המושרשים בתרגול גופני המלמד הגנה עצמית ומשמעת. זאת כמענה למורים, הורים ומנהלים המביעים את מצוקתם כי הוראת הערכים והכבוד התפוגגה תחת הלחץ ההולך וגובר של אלימות ואובדן הביטחון. התוכנית נותנת מענה להגברת תחושת הביטחון ומעניקה לילדים אפשרות לגלות את עצמם ואת סביבתם באמצעות אימונים במשמעת פיזית ויצירת חברה בריאה יותר.

תמחור

תוכניות הכשרה לבתי ספר מתומחרות לתלמידים בסולם הזזה על סמך אורך התוכנית.

התוכניות ניתנות להפעלה במסגרת תוכנית הלימודים הקיימת

 1. קורס מבוא בן 3 מפגשים (כולל הכשרה בנשק בסיסי) – 99 ש"ח לתלמיד
 2. תכנית קרב מגע ישראל עם 8 מפגשים – 199 ש"ח לתלמיד
 3. תוכנית משולבת לשנה אקדמית בת 32 שבועות – 399 ש"ח לתלמיד

הצוות שלנו יעצב עמכם תוכנית המבוססת על הצרכים של אוכלוסיית היעד שלכם ומסגרת הזמן הרצויה לכם. אל תהססו לפנות אלינו כדי לבדוק מה קרב מגע ישראל יכולים לעשות עבורכם!

תוכנית פל"א (SDR) למוסדות חינוך

אנו מציעים תוכנית מיוחדת להגנה עצמית של קרב מגע ישראל למכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ. תוכנית זו משלבת אימונים ושיעורי ההגנה העצמית של קרב מגע ישראל באווירה חברתית מרגשת ומעודדת.

ישנם שני פורמטים לקורס זה:

 • תוכנית של כל היום: 9:00 בבוקר עד 17:00 (עם הפסקות צהריים, בוקר ואחר הצהריים) – 99 ש"ח לאדם
 • תוכנית אינטנסיביות של שלוש שעות: שעות גמישות לאורך כל היום – 49 ש"ח לאדם

תוכנית זו מלמדת גם סדרה של טכניקות המיועדות להגנה אישית ביידים חשופות ומגוון כלי נשק.

מטרתנו בקורס זה, כמו בכל תוכניות קרב מגע ישראל, היא לספק אימוני הגנה אישיים חיוניים, וללמד אנשים כיצד לזהות ולשכלל את הרפלקסים הטבעיים שלהם. התוכנית אינה דורשת מהמשתתפים להיות במצב גופני גבוה על מנת ללמוד. עם זאת, תקוותנו היא שהחוויה תעודד את סוג המודעות הגופנית והנפשית המובילה לדפוס של הרגלים בריאים לאורח חיים בריא.
זה יותר משיפור עצמי, זו העצמה אישית!

סדנה לחברות ואירגונים

מטרת הסדנה:

הכשרה זו מיועדת לספק לאנשים את המיומנויות הדרושות כדי להגן על עצמם במקרים שכיחים ובמקביל להגן על רווחתם של העובדים בארגון.

על כל חברה/אירגון מוטלת האחריות להבטיח את ביטחונם של הצוותים שלהם, במיוחד לאור עליית שיעורי האלימות כלפי אנשי מקצוע בכלל תחומי השרות ברחבי הארץ.

הסדנה כוללת:

 1. טכניקות הגנה עצמית תיאורטיות ופיזיות
 2. הקלה במתח וניהול חרדות
 3. כלים להתמודדות עם לחץ
 4. הבנת מגבלות יכולות הגוף

קורס לנהגי שרות כגון מוניות/אוטובוסים וכיו"ב

לא משנה כמה קשה או חיוני תפקידו של נהגי שרות, תפקיד זה יכניס לעתים קרובות מדי את הנהגים לדרכם של אנשים הרואים בהם יעד לפשע. קורס ההגנה העצמית לנהגי שרות שפותח על ידי קרב מגע ישראל הינו קורס של אימונים גופניים ונפשיים שנועד לשמור על רווחת הנהגים ולהילחם במצבי לחץ וחרדה במקום עבודתם. זאת על ידי לימוד לזהות ולשכלל את חוזקותיהם האישיות ולהפיק תועלת מהיכרותם עם הרכב שלהם, תוכנית זו מסייעת לנהגים להחליף את חוסר הוודאות בביטחון.
התרגול של קרב מגע ישראל מהווה שיטת לחימה יחודית המיועדת לאפשר התמודדות עם מציאות העולם שאנו חיים בו ולהיות מנוצלת בכל מקום, חלל פתוח כמו רחוב וחלל סגור כמו מכונית, אוטובוס או מטוס.

דוגמה לסילבוס תוכנית הכשרה

מפגש 1 – הכנה

הכנה קוגניטיבית למקרה של סכנה והתקפה. הכנה לפי מספר הנוסעים שנסעו ברכב:

 1. נוסע אחד מלפנים או מאחור
 2. שני נוסעים מאחור
 3. הנוסע הקדמי והאחורי

מפגש 2 – התמודדות

אוחזים בידיים פתוחות, אחיזות וחניקות המשמשות בחלל הסגור של רכב הכלה ובריחה מהתקפה אלימה ברכב

מפגש 3 – שימוש בכלים

התגוננות מפני אקדחים, סכינים ומקלות ברכב. כיצד לנטרל תוקף חמוש מבלי להפצע

קורס ההכשרה כולל:

 • שילוב של אימונים תיאורטיים וגופניים
 • תרגול טכניקות ברכב ומחוצה לו והדמיות של מצבים אמיתיים
 • סילבוס תכנית גמיש – בחירה בין קומפקטי (שיעור אחד – 3 שעות) למתקדמים (3 שיעורים – 9 שעות)
 • הגנה עצמית לנשים

בימים אלו כל אחד יכול להפוך למטרה לפשע. למרבה המזל, ישנם כלים וטכניקות שיכולים למנוע התקפה כנגד נשים אשר נתפסות לעיתים בידי פושעים כמטרה קלה. בקרב מגע ישראל מלמדים נשים לזהות את היתרונות הטבעיים שלהן בעימות ולא להפוך לקורבן. קורס ההגנה העצמית של לנשים מציע אפשרות לפתח את היתרונות הגופניות שלהן בעימות. אנו בוחנים את האלמנטים החברתיים כמו גם את האלמנטים הפיזיים שמציבים מצבים שכיחים בהם צריך להגן על עצמנו, להימנע מהם או במידת הצורך לברוח מהם.

התרגול של קרב מגע ישראל מספק את מערך הכלים המושלם לשימוש במקרים שכיחים. טכניקה המבוססת על רפלקסים להגנה עצמית שפותחה על ידי גראנד מאסטר (דר') דרור שלום המסייעת לתלמידים להכיר את הרפלקסים הטבעיים שלנו ובמצב מסוכן לשכלל את התגובות הללו כך שהגוף יהיה מוכן להגן על עצמו, כאשר התפיסה הינה הבנה של נקודות התורפה של גוף האדם ואינה דורשת מהמתרגלים להיות חזקים פיזית או לשמור על מנטליות קרבית. זה גם עוזר לאנשים להבין את המצב האמיתי שלהם ומכין את המשתמש לזהות את ההבדל בין תרחיש תגובה של "להילחם" לבין תרחיש של "בריחה" ולבחור את ההתמודדות המתאימה בהתאם למצב.

מרבית העימותים הפיזיים הם פשעי הזדמנויות היכולים להותיר את הקורבן בתחושת חוסר אונים ופחד. באמצעות הכלים שאנו מלמדים, הטכניקות וההכשרה של קורס ההגנה העצמית של קרב מגע ישראל, תוכלו ללמוד ולהבין כיצד הנפש והגוף שלכם מגיבים לפחד וללמוד לפעול בצורה נכונה ברגעים של לחץ קיצוני. להגיב נכון, במהירות וביעילות. התוכנית מאפשרת זיהוי מצבים מאיימים, ניתוח תוקפים פוטנציאליים, התגוננות מפני התקפה וניתוח פעולות במבט לאחור, מטרת אימון זה היא מודעות חדה לעצמך, לסביבה, ולאנשים אחרים.

אנו דואגים שקורסי ההגנה העצמית לנשים נלמד באווירה מהנה. הקורס הינו חוויה המתאימה לנשים בכל הגילאים. בהם נרכשים הכישורים הדרושים להתמודדות עם עימותים לא רצויים ונצבר ביטחון עצמי מוגבר.